Agilita z výprodeje

agile

“Já jsem vlastně takovej Agilní nihilista. On možná ten Scrum ani takovou hodnotu nemá…” říká Martin Jarčík na videu ze setkání Jak to dělám já. Až po roce jsem si uvědomil, jak moc s touto větou souhlasím.

Lean startup

lean, metodiky, agile

Vyvíjíte produkt a netušíte, jak budou zákazníci reagovat. Startup znamená stavět produkt v prostředí extrémní nejistoty. Strávíte tři měsíce zjišťováním požadavků zákazníka, šest až devět měsíců vývojem produktu a pak konečně ukážete své dílo zákazníkovi. A uspějete…

3 praktiky Scrumu převzaté z XP

xp, scrum

S mainstreamovým rozšířením Scrumu to vypadá, jakoby všechny dobré Agilní praktiky přinesl do hry Scrum. Věděli jste, že user stories, planning poker a denní standup jsou praktiky pocházející z Extrémního programování?

Kanban jako nástroj

kanban, agile

Porovnáme-li Kanban s jinou Agilní metodikou (Scrum, XP, …), bude Kanban vypadat minimalisticky. Kromě pěti základních principů Kanban vlastně nic neříká. Když si tyto principy přečte člověk poprvé, rozhodně neví, co dělat. Právě proto je Kanban zpočátku obtížný.

Mob Programming - dejte mu šanci

mobování, praktiky, programování

Mob programming je fenoménem posledních let. V rozdělení innovators, early adopters, majority, late majority, řadí InfoQ mobování do vlny early adopters. Odpovědi na otázky typu “jak mobování vůbec může fungovat” jsou známy a některé týmy se mobování aktivně pokoušejí dostat do praxe.