Co dělá technický Agilní kouč

koučování, agile, xp

V jednom z předchozích článků jsem psal o typech agilních koučů. Lyssa Adkins rozlišuje tři: technical coach, business coach a agile transformation coach. Když jsem si uvědomil, že jsem ještě nikdy nepsal o technickém koučování, samotného mě to překvapilo. Začnu vlastním popisem toho, co technický kouč dělá, a v příštím článku se podíváme na to, co by měl umět.

Agilita z výprodeje

agile

“Já jsem vlastně takovej Agilní nihilista. On možná ten Scrum ani takovou hodnotu nemá…” říká Martin Jarčík na videu ze setkání Jak to dělám já. Až po roce jsem si uvědomil, jak moc s touto větou souhlasím.

Lean startup

lean, metodiky, agile

Vyvíjíte produkt a netušíte, jak budou zákazníci reagovat. Startup znamená stavět produkt v prostředí extrémní nejistoty. Strávíte tři měsíce zjišťováním požadavků zákazníka, šest až devět měsíců vývojem produktu a pak konečně ukážete své dílo zákazníkovi. A uspějete…

3 praktiky Scrumu převzaté z XP

xp, scrum

S mainstreamovým rozšířením Scrumu to vypadá, jakoby všechny dobré Agilní praktiky přinesl do hry Scrum. Věděli jste, že user stories, planning poker a denní standup jsou praktiky pocházející z Extrémního programování?