Smrt Agile

agile

Video, které mě tento týden nejvíce zaujalo, je prezentace Allena Holuba s názvem The Dead of Agile. Pokud jste video ještě neviděli, je to rozhodně must see pro každého, kdo se pohybuje ve světě vývoje softwaru.

Agile Open Space 2018

události

Ve středu 13. 6. 2018 proběhl další ročník Agile Open Space. Agile Open Space je otevřený formát (unconference), kde témata navrhují sami účastníci. Kvalita konference je dána kvalitou publika a to je v tomto případě opravdu mimořádné. Agile Open Space se tak řadí mezi agilní akce, které bych během roku jen velmi nerad vynechal.

ScrumImpulz 2018

události

Minulý týden jsem navštívil šestý ročník konference ScrumImpulz v Bratislavě. Konferenci bych zařadil mezi menší - jeden den přednášek, 8 řečníků, jen jedna paralelní session, sto posluchačů.

Český překlad Scrum Guide

scrum

Malá skupinka lidí (Hana Jadavan, Irena Buršová, Martina Bártů, Martina Hlaváčková) včera uvolnila neoficiální překlad Scrum Guide s aktualizací z konce minulého roku. Je to nejlepší český překlad, který je v současnosti dostupný. Stahujte zde.

Pojďme na Brno Code Beer

události

Pravidelná setkávání Scrum Masterů mě inspirovala k zorganizování unikátního setkání vývojářů bez ohledu na programovací jazyk. Pojďme si popovídat o výhodách i úskalích naší profese, pojďme diskutovat nad architekturou, vedením lidí, organizací týmu, automatizací, testováním… protože vývoj software není jen bouchání kódu.

6 vyjednávacích taktik

matematika, principy

Většinu vyjednávacích taktik používají lidí intuitivně. Taktika je jednoduchý manévr, tah nebo protitah. Zde je přehled šesti nejběžnějších, se kterými se můžete setkat. V praxi nejde ani tak o to jednotlivé taktiky použít, jako spíše být schopni je identifikovat a neutralizovat.

Škálovaný Kanban

kanban, metodiky

Jak můžeme škálovat Kanban? Odpověď je překvapivě jednoduchá: Aplikováním Kanbanu ve větším měřítku. Jakmile máme zavedený Kanban pro alespoň jednu službu, existují tři dimenze, do nichž může náš Kanban růst.