6 vyjednávacích taktik

matematika, principy

Většinu vyjednávacích taktik používají lidí intuitivně. Taktika je jednoduchý manévr, tah nebo protitah. Zde je přehled šesti nejběžnějších, se kterými se můžete setkat. V praxi nejde ani tak o to jednotlivé taktiky použít, jako spíše být schopni je identifikovat a neutralizovat.

Škálovaný Kanban

kanban, metodiky

Jak můžeme škálovat Kanban? Odpověď je překvapivě jednoduchá: Aplikováním Kanbanu ve větším měřítku. Jakmile máme zavedený Kanban pro alespoň jednu službu, existují tři dimenze, do nichž může náš Kanban růst.

Zkreslení výběrem

matematika, principy

Zkreslení výběrem je matematický fenomén, který chtě nechtě každý den zažíváme v praxi. Zkreslení výběrem znamená, že naše pozorování, ze kterých tvoříme širší závěry, nejsou pro danou situaci reprezentativní. Informace, které se k nám dostanou, mohou být záměrně zkresleny nebo si je jen vybíráme dle určitého klíče a tedy si je zkreslujeme sami. O co se konkrétně jedná?

Stále stejné pohovory

pohovory

Jednou z věcí, kterou jsem se naučil na své pozici “agilního kouče”, je nedělat změnu tam, kde není vítána. Jednou z takových změn byl můj pokus o zlepšení přijímacích pohovorů. Bylo to v době, kdy jsme akutně sháněli nového člena našeho Scrum týmu. Představy ideálního vývojáře byly přibližně takovéto: dobrá znalost programovacího jazyka, komunikativní, týmový hráč, zkušenosti z jiných firem nebo vlastní projekty, schopný vyznat se ve vícevláknové aplikaci.

Jak to dělám já

události

Je to přibližně týden, kdy byla spuštěna stránka Hany Farkaš jaktodelamja.cz. Jde o skvělou věc - konečně máme všechna videa z Jak to dělám já pohromadě.

Je Extrémní programování extrémní?

xp, metodiky

Na přednášce o Extrémním programování v Kentico mi byl položen zajímavý dotaz: “Je Extrémní programování stále extrémní?” Tazatel poukazoval na to, že dobré praktiky doporučované Extrémním programováním jsou dnes již tak běžné, že za nimi vlastně není nic neobvyklého. Proč se Extrémnímu programování (XP) neříká jednoduše jen Programování?

Ultimátní blog

život

V březnu tento blog oslavil první rok. Když se dívám zpětně, nejdůležitější bylo vytrvat. V minulosti jsem blogů začínal nespočet.