Cena změny v agilním vývoji

management, praktiky, agile

Jeden ze starých univerzálních předpokladů ve vývoji software je, že cena za změnu požadavků v programu roste exponenciálně s časem. (Viz např. Steve McConnell, Code Complete, kde uvádí tabulku.) Budeme-li tomuto předpokladu věřit, agilní vývoj nedává žádný smysl.

Osobní kanban board

efektivita, kanban

S přibývajícím množstvím úkolů kolem prezentací a tohoto webu jsem začal mít mírný zmatek kolem toho, co je třeba udělat. Protože pro organizaci práce používám Kanban, hledal jsem jednoduchý online kanban board pro osobní použití. Nakonec jsem vyzkoušel tři: Trello, Kanbanachi a KanbanFlow.

Dobré unit testy

testování, programování, praktiky

Před několika lety jsem pracoval na produktu, u nějž byla vyžadována extrémní spolehlivost. Podle několika výzkumů unit testy snižují počet defektů následně nalezených v kódu o 40-80%. Zákazník si tedy vyžádal k produktu unit testy. A všichni vývojáři je psali.

Agilní praktiky jsou jako puzzle

xp, praktiky, agile

Jednotlivé praktiky extrémního programování byly známé už dlouho předtím, než Kent Beck vydal svoji knihu o extrémním programování (rok 1999). Na první pohled ale není vidět, jak do sebe tyto praktiky zapadají.

Párové programování

programování, praktiky

Mohou dva lidé pracující u jednoho počítače dodat produkt za stejný čas jako dva lidé pracující každý na svém počítači? Zastánci párového programování tvrdí, že ano, i když je to neintuitivní.